top of page

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги та обговорення актуальних проблем. Учасники форуму розглянули різноманітні аспекти надання підтримки, зокрема, питання ветеранів, сімей військовослужбовців, дітей та жінок.

На заході взяли участь представники 5 міністерств, понад 20 громадських організацій та міжнародних партнерів. Перша панель обговорення була присвячена питанням національного рівня та включала модеровану дискусію з представниками різних галузей.


Захід охопив більше 400 учасників, є можливість переглянути онлайн: https://www.youtube.com/live/PKDi7uI_3Hs?si=UxAbpK75bNEsJFZf


Цільова категорія отримувачів психосоціальних послуг:

- ветерани, родини військовослужбовців, ВПО та інша категорія;

- діти, підлітки, вчителі, сім’ї, практичні психологи.

Обговорили важливі теми, зокрема, підтримку ветеранів, які повертаються з війни в сім’ї, родини військовослужбовців, які долають багато викликів, питання ВПО, а також дітей та жінок.

«На українську сім’ю сьогодні припало достатньо викликів – від тривалої розлуки до втрати члена сім’ї. У пам’яті дитини спогади про батька дворічної давності і вона не розуміє, що у ньому змінилося. Дружина й не здогадується з чим доводиться жити її чоловіку. Звісно, що все це впливає і на навчання, і на стосунки в сім’ї.

Ми маємо дбати про сервіс в громадах і готовність освітніх просторів ставати місцем підтримки, а це означає, що треба розвивати їх компетентність, професійність. Почали ми це робити зі Львівською ОВА ще з 2022 року, коли освітні заклади стали місцем підтримки, проживання ВПО, а на сьогодні – місцем підтримки героїв та членів їх сімей», – зазначила організаторка заходу, голова Координаційного центру підтримки цивільного населення Галина Бордун.

По кожному з блоків було створено резолюції: Освіта https://docs.google.com/document/d/1iU-G_og1Mjne_Bo4B5MqTIzPPtkInwx5/edit


Партнери: 

  • Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

  • В межах проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні» за співфінансування Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та імплементовано Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit(GIZ) GmbH

  • Данська Рада у справах біженців

  • Мальтійська служба допомоги

  • Україно-швейцарський проєкт «Психічне здоровʼя для України»

  • Центр здоров’я та розвитку «Коло сімʼї» 

  • Норвезька рада у справах біженців

  • Міжнародна організація з міграції (МОМ)

  • Мінеральна вода «Трускавецька»

  • ТРК «Перший Західний»

Відповідальна за формування програми форуму – Галина Бордун 


Більше відео:


Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в рамках комплексної програми охорони психічного здоров’я на Львівщині.

8 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page