top of page

У Львові стартував Форум «Почуй лікаря, здорова дитина – здорова освіта»

Форум має на меті привернути увагу до профілактики захворювань та важливих і простих інструментів, які допомагають зберегти психічне та фізичне здоров’я.
Уже вдруге форум відбувається за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Долучились до події понад 200 учасників – директори шкіл, партнери Львівської ОВА та волонтери.
Під час Форуму організатори презентували успішні результати ініційованих за підтримки ЛОВА проєктів, одним з яких є «Почуй лікаря» – це волонтерська спільнота з лікарів-інтернів, студентів старших курсів медичних університетів.
У межах проєкту «Почуй лікаря» студенти-медики у форматі лекцій розповідають школярам про основи здорового способу життя, профілактику виникнення найбільш поширених хвороб та важливість піклування про своє здоров’я. Перед проведенням лекцій студенти проходять навчання від експертів проєкту (лікарів, викладачів тощо).

«Ми сформували на Львівщині середовище, яке дбає про людей, вчить допомагати одне одному. Наприклад, проєкт «Почуй лікаря» допомагає донести інформацію про здорове харчування, психічне здоров'я, основи статевого дозрівання, вчить надавати домедичну допомогу. А найголовніше - усвідомити цінність власного здоров’я, й передати ці знання друзям, батькам та іншим родичам. Зараз працюємо над тим, щоб люди, які отримали прихисток на Львівщині, мали доступ до якісної психологічної підтримки. Тому набираємо фахівців, проводимо навчання. В цьому нам допомагають наші партнери і це доказ того, що у своїй боротьбі ми не самотні. Дякую за підтримку та організацію крутих ініціатив на рівні області», - наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Загалом проєкт «Почуй лікаря» за 1,5 року діяльності охопив понад 11 тисяч дітей. За цей період близько 150 студентів-волонтерів провели у навчальних закладах області більше ніж 300 лекцій на тему здоров’я. Серед тих, на які був найбільший запит: серцево-судинні захворювання, домедична допомога, травми, статеве дозрівання, психічне здоровʼя, вакцинація, здорове харчування.
Якщо хочете запросити волонтерів «Почуй лікаря» у свій навчальний заклад, заповнюйте форму: https://bit.ly/3kJPsbb

Разом з тим на Форумі представили результати проєкту «Психоедукація громад». Це навчання для освітніх закладів, як частина стратегії робочої групи «Медико-психосоціальна допомога», яке має на меті допомогти освітянам та батькам учнів отримати знання, які дозволяють оперативно реагувати на відхилення у поведінці учнів та допомагати їм долати кризові моменти без важких наслідків. За цей і минулий рік навчанням з психоедукації охопили 8 тисяч людей.

«Оскільки на Львівщині досі проживає велика кількість вимушених переселенців, наші фахівці не завжди мають необхідну кваліфікацію, аби допомогти людині, яка постраждала внаслідок воєнної агресії. Саме тому на Львівщині розпочали навчання для психологів. У цьому напрямі працюємо з партнерами ККЦ – Інститутом психічного здоров‘я УКУ й центром здоров’я та розвитку «Коло сім’ї». Цього місяця чотириденне навчання вже пройшли 100 психологів. У планах на червень ще 8 груп, а це більше ніж 250 психологів. Наша мета – охопити навчанням 800 спеціалістів», - зауважила координатока проєктів, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.

Психосоціальну допомогу почали надавати людям з перших днів повномасштабного вторгнення. На Головному залізничному вокзалі Львова цілодобово працює волонтерська спільнота «Медико-психологічна допомога», яка зустрічає усі евакуаційні потяги. Вже 500 тисяч людей отримали першу медичну, психологічну та інформаційну допомогу завдяки цим волонтерам.
6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги

Comments


bottom of page