Лариса Лабраткава є однією з найстарших волонтерок у команді волонтерів Медико-психологічної допомоги на залізничному вокзалі Львова, їй 74 роки.
Лариса Лабраткава за фахом енергетик. Коли вийшла на пенсію, захопилася бігом.
"З початком повномасштабної війни я зрозуміла, що хочу підтримати тих людей, які постраждали через напад росії, тому приєдналася до волонтерської служби – медико-психологічної допомоги на Головному залізничному вокзалі Львова, яка з ініціативи Львівської ОВА та партнерів працює з перших днів великої війни", – розповіла жінка.
Волонтери зустрічають і надають першу домедичну, інформаційну та психологічну допомогу всім, хто її потребує. Пані Лариса переважно чергує в кімнаті матері та дитини. Її основним завданням є допомога матерям з маленькими дітьми, догляд за ними, зустріч евакуації, допомога у виїзді за кордон.
"У минулому я займалася альпінізмом, сходила на вершини 5-ї категорії складності з 6-ти існуючих. Зараз захоплююся добовим бігом і є членом національної збірної України. У 2019 році на змаганнях у Чехії з добового бігу я пробігла 216 кілометрів за 2 дні", – додала вона.
А днями Лариса Лабарткава повернулася з марафону у Кракові, звідки привезла три медалі - фінішувала на трьох дистанціях у своїй віковій категорії: 4 км, 10 км вночі і ще 21 км в межах марафону.
"Ці пробіги-змагання для мене - як тренування перед добовим бігом"- додає Лариса.
Нагадаємо, на Львівщині у кожному районі функціонують консультативно-координаційні центри, які розпочали свою роботу з ініціативи Львівської ОВА та безкоштовно допомагають людям у потребі.
Консультативно-координаційні центри забезпечують психологічною, юридичною, гуманітарною та фінансовою допомогою, надають консультації, скерування до лікаря та цільову допомогу у прихистки, де проживають вимушені переселенці.
Comments