top of page

Форум "Соціальні послуги підтримки" у Львові провели вже вдруге

Форум «Соціальні послуги підтримки» вже вдруге став платформою для обговорення та аналізу важливих питань щодо інклюзії та соціальної підтримки, зокрема для людей з інвалідністю та людей похилого населення. Представники громадських організацій, фахівці з різних галузей, урядовці, та активісти об'єднали свої зусилля для розгляду цих проблем та пошуку спільних рішень.

Однією з ключових тем форуму були питання соціальної підтримки та надання послуг для похилого населення. Провідні фахівці та діячі підкреслили важливість співпраці між громадським сектором і урядом у розробці та вдосконаленні політики та послуг для цієї групи громадян. Наголошено на значенні створення мереж центрів підтримки та заходів для людей, які перебувають у геріатричних установах.

Віру в безмежні можливості кожної людини і повагу до неї слід вважати ключем до створення більш інклюзивного суспільства. Не має значення, чи існують у когось інвалідність чи обмеження, оскільки в будь-якій родині рано чи пізно виникають труднощі. Важливо підтримувати один одного та подолати всі можливі бар'єри на шляху. Ми повинні думати про ціле життя і уникати створення обмежень сьогодні, які можуть ускладнити життя в суспільстві завтра. Лише спільними зусиллями ми можемо досягти успіху.


Форум "Соціальні послуги підтримки: людей старшого віку та людей з інвалідністю в громадах Львівщини" який відбувся 30 березня у Львові, був першим кроком до створення центрів догляду для цільових груп населення. Форум об'єднав громади, міжнародних партнерів і експертів для обговорення розвитку якісних соціальних послуг та створення стаціонарних центрів для людей старшого віку та інвалідів у Львівській області. Важливою є співпраця з громадами, навчання фахівців та підтримка від міжнародних партнерів і бізнес-меценатів.

Посилання на статтю Львівської ОВА: https://loda.gov.ua/news/60556

Відтоді на Львівщині вдалося створити такі центри підтриманого проживання та центри дозвілля:

 • Центр стаціонарного догляду с. Заболотці (вул.Шпитальна,15)

 • Хоспіс. с. Міженець

 • Центр стаціонарного догляду Новий Яричів (вул. Незалежності, 44)

 • Центр Підтриманого проживання «ДІМ» м. Стрий (Створено БО «Карітас» за підтримки MH4U, вул. Львівська, 74)

 • Центр Підтриманого проживання. вул.Маковея,4, м. Львів

 • Центр Підтриманого проживання. м. Львів «Майстерня Мрій» вул. Погулянка, 9

 • Центр «Назарет» (Дрогобицький район, Добрівляни)

 • Заклад при релігійній громаді. с. Лопатин

 • Центр дозвілля «Help Age» м. Львів, вул. Володимира Великого, 14А

 • Центр дозвілля «Help Age» м. Дрогобич, вул. Володимира Великого, 5

 • Центр дозвілля «Help Age» м. Новояворівськ, вул. Тараса Шевченка, 1

 • Центр дозвілля «Help Age» м. Самбір, вул. Коперніка, 6

 • Центр дозвілля «Help Age» м. Моршин, вул. Привокзальна, 61

 • Центр дозвілля «Help Age» м. Стрий, вул. Степана Бандери, 24

 • Центр дозвілля «Help Age» м. Червоноград, проспект Шевченка, 15

В області є вже понад 350 центрів надання психосоціальної допомоги. З детальним переліком локацій ви можете ознайомитись на карті: https://loda.gov.ua/project/57381


Якщо ви як представник міжнародних партнерів чи соціально відповідальний бізнес готові долучатися до створення центрів підтриманого проживання чи стаціонарного догляду в громадах Львівщини, нижче подаємо перелік громад які виявили готовність і потребують додаткового фінансового ресурсу. Ви можете комунікувати з ними напряму, ми як КЦ готові супроводжувати Вас якщо будуть такі потреби. Також просимо інформувати певним, якщо ваша організація прийняла рішення про підтримку таких ініціатив, контактна особа: Галина Бордун +380674607614, Володимир Горак +380673745622Форум «Соціальні послуги підтримки» вже вдруге став платформою для обговорення та аналізу важливих питань щодо інклюзії та соціальної підтримки, зокрема для людей з інвалідністю та людей похилого населення. Представники громадських організацій, фахівці з різних галузей, урядовці, та активісти об'єднали свої зусилля для розгляду цих проблем та пошуку спільних рішень.

Однією з ключових тем форуму були питання соціальної підтримки та надання послуг для похилого населення. Провідні фахівці та діячі підкреслили важливість співпраці між громадським сектором і урядом у розробці та вдосконаленні політики та послуг для цієї групи громадян. Наголошено на значенні створення мереж центрів підтримки та заходів для людей, які перебувають у геріатричних установах.


Говорили про державну стратегію. Уляна Токарєва (заступник Міністра МІНСОЦПОЛІТИКИ) відвідала форум у якості спікера.


Більше про форум на сайті «Львівська обласна військова адміністрація»: https://loda.gov.ua/news/82672

Ми хочемо створити умови, де кожна людина почуватиметься рівною, ми говоримо про гідність.

Всі презентації доступні результати дослідження та опитування людей з інвалідністю та людей старшого віку зроблені командою Координаційного центру підтримки цивільного населення та медико-психологічною волонтерською спільнотою.

Посилання на фото та матеріали (презентації) з форуму: https://drive.google.com/drive/folders/1LOB0pkUg4WdFjw91nqX5z7B1qDSvzpBS?usp=drive_link


Партнери: Міністерство соціальної політики України, Представництво HelpAge International в Україні за підтримки Age International і Disasters Emergency Committee, Данська рада у справах біженців /DRC, Благодійний фонд «DiaгномеD», проєкт «Психічне здоров'я для України», Львівська обласна військова адміністрація.


Comments


bottom of page