top of page

У Заболотцях встановили вікна у хоспісі та двері у сільській лікарні

В межах «Медико-психосоціальної послуги Львівщини» в громадах впроваджують соціальну послугу підтримки проживання для людей старшого віку та людей з інвалідністю.
Ініціатива координується консультативно-координаційними центрами при РВА ЛОВА та радницею начальника Львівської ОВА Максима Козицького Галиною Бордун.

Зазначимо, що підтримка цієї категорії людей є в пріоритеті, адже їх кількість у Львівській області різко зросла, які внаслідок воєнних дій стали внутрішньо переміщеними.

Нагадуємо, що у березні відбувся форум «Соціальні послуги підтримки: людей старшого віку та людей з інвалідністю у громадах Львівщини». Захід зібрав в одному місці представників соціально-відповідального бізнесу, громад, міжнародних партнерів, релігійних спільнот, громадських організації та ВНЗ, які готові взятися за процес впровадження соціальних послуг.

Серед органів місцевого самоврядування Львівщини, які зголосилися взяти на себе відповідальність щодо впровадження соціальної послуги: Мостиська міська рада, Заболотцівська сільська рада, Перемишлянська міська рада, Поморянська сільська рада, Миколаївська міська рада Радехівська міська рада, Дрогобицька міська рада, Рава-Руська міська рада, Східницька селищна рада, Комарнівська міська рада, Ходорівська міська рада, Новояричівська селищна рада.

Завдяки співпраці з ГО «Допоможемо разом», що працюють з Fondation de France вдалося розпочати процес впровадження цієї послуги у територіальних громадах Львівщини.
До слова, у Заболотцях, що у Золочівському районі минулого тижня поміняли 23 вікна у хоспісі та троє дверей у приміщенні сільської лікарні. Це дозволить зберігати тепло та попередити протяги у приміщенні. Також з’явилася можливість для провітрювання цих приміщень, що є дуже важливим у таких закладах.

«Коли ми дізналися про реформу та нові погляди на поняття «підтриманого проживання», це спонукало нас допомогти у впровадженні цією ідеї на Львівщині. Наша організація давно займається покращенням умов житла для внутрішньо переміщених осіб і ми розуміємо, що місця, де можуть приділити увагу невеликій кількості людей завжди ефективніші, ніж величезні пансіонати чи санаторії, де часто через об’єктивні і не дуже причини не вистачає персоналу. Це призводить до меншої ефективності та гіршої взаємодії з мешканцями», - зазначив керівник ГО «Допоможемо Разом» Юрій Безкоровайний.

З початку повномасштабного вторгнення росії ця громада прихистила для проживання більше ніж 600 людей з окупованих та прифронтових територій України. Серед них 32 людей з християнського хоспісу м. Сіверськ (18 людей з інвалідністю).
У липні 2022 року громада разом із волонтерами здійснили ремонт в старому приміщенні терапії КНП Заболотцівської сільської лікарні, і вже у серпні хоспіс переїхав на проживання до цієї громади.

Зазначимо, що проживання, утримання та харчування даної категорії людей здійснюється благодійними фондами, волонтерам та громадою. Після створення Консультативно-координаційних центрів у районах Львівської області допомогу розпочали отримувати через координацію між організаціями-партнерами та громадами Львівщини.

«Ми озвучуємо ККЦ нашу потребу, проблему і вони нам пропонують благодійні фонди для співпраці чи інші варіанти вирішення тієї чи іншої проблеми. Ми свідомо пішли на цей крок, для можливості розширити надання послуг з підтриманого проживання розуміючи, що дана послуга буде актуальної і після завершення війни для всіх українських громад. Рівень піклування про здоров’я та проживання старших людей стане одним із основних показників сталості розвитку території та її майбутнього в європейській родині», - зазначає Заболотцівська сільська голова Марія Дискант.

Наступною громадою у якій буде здійснюватися заміна вікон та дверей стане Комарно Львівський район.

«Вже виміряли та замовили 35 нових якісних метало-пластикових вікон та двоє дверей. По завершенню ремонту з міською лікарнею буде створено центр підтриманого проживання, де будуть мешкати люди похилого віку, у тому числі і внутрішньо переміщені особи», - зауважив Юрій Безкоровайний.
Якщо ви бажаєте стати партнер ом та долучитися до розвитку підтриманого проживання у Львівській області за координації консультативно-координаційних центрів РВА Львівської ОВА заповніть анкету за посиланням: https://griml.com/J5SiQ

З пропозиціями щодо розвитку мережі стаціонарного догляду для мешканців громад, зокрема ВПО, ви можете ознайомитися на онлайн-карті за посиланням: https://griml.com/PeriA
3 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги

Comments


bottom of page