top of page

У всіх районах Львівщини запрацювали консультативно-координаційні центри для переселенців

Оновлено: 23 квіт. 2023 р.

У цих центрах надаватимуть психологічну, юридичну допомогу, а також комунікуватимуть щодо грантів та інших послуг в громадах.
Сьогодні, 19 серпня, у Львівській ОВА дали старт роботі консультативно-координаційних центрів для переселенців. Їх створили при районних військово-цивільних адміністраціях нашої області. У Львівському районі попередньо такі центри діятимуть у трьох громадах.
Як розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час зустрічі з партнерами проєкту, зараз на Львівщині офіційно живе майже 250 тисяч переселенців. За неофіційними даними таких людей понад 400 тисяч.
«Один із ключових викликів, які стоять перед Львівщиною зараз: наша область – єдина область України, яка досі щодня приймає евакуаційні потяги. І ними щоразу прибувають все важчі категорії людей. Це люди похилого віку та з інвалідністю, вони потребують особливої підтримки та догляду. Допомогти усім їм ми можемо. Але лише у синергії. Другий виклик – до першого вересня ми маємо переселити ВПО з усіх навчальних закладів, щоб дошкільнята, учні та студенти могли навчатися повноцінно. Крім того – попереду, мабуть, найважча зима за роки незалежності. Прихистки, де будуть жити люди, потребують не лише ремонту, але й мають належно обігріватися. Вірю, що разом нам вдасться знайти вихід», – зазначив Максим Козицький.
Очільник області наголосив, що такі центри з ініціативи обласної військової адміністрації в Україні створюють вперше. Він наголосив, що вимушені переселенці, які живуть у районах, повинні мати доступ до медичної, юридичної, психологічної, соціальної допомоги, а також до консультацій з пошуку роботи, пенсій.
Головною координаторкою цих центрів буде радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун. Також очільник області подякував за ефективні ІТ-рішення для цього проєкту своєму заступнику Олександру Кулепіну.
«Все це має бути в одному місці, максимально просто та наближено до потреб людини», – закцентував Максим Козицький.
Відтак, внутрішньо переміщені особи можуть у будь-який час з понеділка по п’ятницю звернутись у консультаційно-координаційні центри. Організації-партнери скеровуватимуть туди фахівців відповідно до затверджених графіків.
«Ми не втручаємось у види допомоги, які є чітко розписані і регламентовані партнерами, їхніми стандартами та напрямами діяльності, ми лише скоординовуємо за допомогою наших представників, які будуть супроводжувати цей процес в центрах. Це робиться для того, щоб людина могла зрозуміти коли і до якого фахівця їй підійти, як працюють психологи, коли є групова чи індивідуальна робота», – розповіла голова робочої групи «Медико-психосоціальна допомога», радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.
Консультативно-координаційні центри виконуватимуть такі завдання: - надання юридичного супроводу; - психологічна підтримка; - майданчик комунікації та об'єднання послуг від грантових програм та інших послуг в громадах; - організація зустрічей з різними середовищами для вирішення питань ВПО; - впровадження стандарту комунікації в територіальних громадах Львівщини.
Що стосується юридичного супроводу, то тут консультуватимуть з питань виготовлення документів, втрати майна та поширених питань отримання допомоги.
Послуги з психологічної підтримки надаватимуть як у форматі індивідуального супроводу, так і групової роботи. Передбачать також психологічний супровід ВПО в місцях тимчасового проживання на Львівщині.

На допомогу у самих центрах організації-партнери матимуть і відповідальних осіб в районах, і фахівців стратегічного центру. Це Галина Бордун, Тарас Грень, Анна Кузюта, Роман Андерс, Володимир Горак, Світлана Криштанович.
До роботи консультаційно-координаційних центрів наразі долучилися 27 партнерів. Сьогодні Львівська ОВА підписала із ними Меморандум про співпрацю.
Це такі організації: HelpAge International в Україні, GIZ, Норвезька рада у справах біженців (NRC), Представництво Данської ради у справах біженців в Україні, БФ «Право на захист», Міжнародний Медичний Корпус, Triangle Generation Humanitaire, Благодійний Фонд Охорони Здоров’я і Навколишнього Середовища «Регіон Карпат» NEEKA, Благодійна організація «Благодійний фонд «ДіагноМЕД», Українсько-швейцарський проєкт «Психічне здоров’я для України» (MH4U), ГО Центр «Жіночі перспективи», ГО «Лісові ініціативи і суспільство», БО «БФ «Рокада»», Благодійна організація «Українська освітня платформа», БФ «Карітас СДЄ», БО БФ «Карітас-Львів УГКЦ», Самбірська РО Товариства Червоного Хреста України, ТОВ «Сімейна поліклініка Самбірського району» (Клініка сімейного здоров'я), Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста в Україні, Монодоктор, Київстар, Premiere Urgence Internationale, Благодійна організація Благодійний фонд «Карітас»-Сокаль, БФ «Карітас Жовква УГКЦ», БО МБФ «Карітас-Борислав», Центр здоров'я і розвитку «Коло сім'ї», Людина в біді, Благодійний фонд Карітас Стрийської єпархії УГКЦ.
«Підписання цього Меморандуму дозволить нам ще ефективніше комунікувати та взаємодіяти з органами соціального захистку населення та органами міграційної служби, що допомагає у забезпеченні нашої юридичної програми», – зазначила представниця Данської Ради у справах біженців в Україні Інна Федорова.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ допомогає місцевим Партнерам у підтримці та сталому розвитку. А через Партнерів допомогає місцевим громадам у вирішені питань та викликів, які ми маємо сьогодні.
Одним із партнерів є також організація HelpAge International в Україні. Цьогоріч у квітні відкрили представництво у Львові. Як розповіла її представниця Вікторія Панченко, наразі організація опікується внутрішньо переміщеними особами, зокрема людьми похилого віку та особами з інвалідністю.
«Ми вже завершили реалізацію певних ініціатив на рівні громад. Підтримали 13 місцевих організацій, які створили прихистки для ВПО, у наданні їм грантів, щоб вони продовжували цю справу, адже попереду важкий зимовий період. Наразі розпочинаємо новий проєкт, який буде спрямований на надання послуг людям 60+, які, можливо, самотні, перемістилися з центру чи сходу України і потребують особливого догляду. Ми будемо надавати психо-соціальну підтримку, інформаційну, розповсюджуватимемо предмети гігієни», – зазначила Вікторія Панченко.
Вже понад 40 тис осіб ВПО отримали різноманітну допомогу від львівської філії Благодійного фонду охорони здоров’я і навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA. Фонд також є партнером консультативно-координаційних центрів. Як зазначив його керівник Борис Фенюк, тепер допомога стане ще доступнішою для ВПО, особливо тих людей, які мешкають у приватному секторі.
«Як фонд ми маємо декілька програм. Так, ми розпочали вже другий етап санітарно-технічного покращення проживання ВПО у прихистках-шелтерах. Також запускаємо Програму з підготовки до зими: заміна вікон, дверей, утеплення будинків та прихистків», – розповів Борис Фенюк.
Усіх, хто має можливість і бажання допомогти вирішувати важливі питання для ВПО, запрошують доєднуватися до роботи консультаційно-координаційних центрів.
Відтак, якщо ви хочете стати волонтером у консультативно-координаційному центрі у своєму районі або ваша організація бажає долучитись до партнерства та стати агентом позитивних змін у громадах Львівщини – пишіть на електронну пошту: medpsysocial.aid@gmail.com.
6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги

Comments


bottom of page