top of page

У всіх районах Львівщини запрацювали консультативно-координаційні центри для переселенців

Оновлено: 23 квіт. 2023 р.

У цих центрах надаватимуть психологічну, юридичну допомогу, а також комунікуватимуть щодо грантів та інших послуг в громадах.
Сьогодні, 19 серпня, у Львівській ОВА дали старт роботі консультативно-координаційних центрів для переселенців. Їх створили при районних військово-цивільних адміністраціях нашої області. У Львівському районі попередньо такі центри діятимуть у трьох громадах.
Як розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час зустрічі з партнерами проєкту, зараз на Львівщині офіційно живе майже 250 тисяч переселенців. За неофіційними даними таких людей понад 400 тисяч.
«Один із ключових викликів, які стоять перед Львівщиною зараз: наша область – єдина область України, яка досі щодня приймає евакуаційні потяги. І ними щоразу прибувають все важчі категорії людей. Це люди похилого віку та з інвалідністю, вони потребують особливої підтримки та догляду. Допомогти усім їм ми можемо. Але лише у синергії. Другий виклик – до першого вересня ми маємо переселити ВПО з усіх навчальних закладів, щоб дошкільнята, учні та студенти могли навчатися повноцінно. Крім того – попереду, мабуть, найважча зима за роки незалежності. Прихистки, де будуть жити люди, потребують не лише ремонту, але й мають належно обігріватися. Вірю, що разом нам вдасться знайти вихід», – зазначив Максим Козицький.
Очільник області наголосив, що такі центри з ініціативи обласної військової адміністрації в Україні створюють вперше. Він наголосив, що вимушені переселенці, які живуть у районах, повинні мати доступ до медичної, юридичної, психологічної, соціальної допомоги, а також до консультацій з пошуку роботи, пенсій.
Головною координаторкою цих центрів буде радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун. Також очільник області подякував за ефективні ІТ-рішення для цього проєкту своєму заступнику Олександру Кулепіну.
«Все це має бути в одному місці, максимально просто та наближено до потреб людини», – закцентував Максим Козицький.
Відтак, внутрішньо переміщені особи можуть у будь-який час з понеділка по п’ятницю звернутись у консультаційно-координаційні центри. Організації-партнери скеровуватимуть туди фахівців відповідно до затверджених графіків.
«Ми не втручаємось у види допомоги, які є чітко розписані і регламентовані партнерами, їхніми стандартами та напрямами діяльності, ми лише скоординовуємо за допомогою наших представників, які будуть супроводжувати цей процес в центрах. Це робиться для того, щоб людина могла зрозуміти коли і до якого фахівця їй підійти, як працюють психологи, коли є групова чи індивідуальна робота», – розповіла голова робочої групи «Медико-психосоціальна допомога», радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.
Консультативно-координаційні центри виконуватимуть такі завдання: - надання юридичного супроводу; - психологічна підтримка; - майданчик комунікації та об'єднання послуг від грантових програм та інших послуг в громадах; - організація зустрічей з різними середовищами для вирішення питань ВПО; - впровадження стандарту комунікації в територіальних громадах Львівщини.
Що стосується юридичного супроводу, то тут консультуватимуть з питань виготовлення документів, втрати майна та поширених питань отримання допомоги.
Послуги з психологічної підтримки надаватимуть як у форматі індивідуального супроводу, так і групової роботи. Передбачать також психологічний супровід ВПО в місцях тимчасового проживання на Львівщині.

На допомогу у самих центрах організації-партнери матимуть і відповідальних осіб в районах, і фахівців стратегічного центру. Це Галина Бордун, Тарас Грень, Анна Кузюта, Роман Андерс, Володимир Горак, Світлана Криштанович.
До роботи консультаційно-координаційних центрів наразі долучилися 27 партнерів. Сьогодні Львівська ОВА підписала із ними Меморандум про співпрацю.
Це такі організації: HelpAge International в Україні, GIZ, Норвезька рада у справах біженців (NRC), Представництво Данської ради у справах біженців в Україні, БФ «Право на захист», Міжнародний Медичний Корпус, Triangle Generation Humanitaire, Благодійний Фонд Охорони Здоров’я і Навколишнього Середовища «Регіон Карпат» NEEKA, Благодійна організація «Благодійний фонд «ДіагноМЕД», Українсько-швейцарський проєкт «Психічне здоров’я для України» (MH4U), ГО Центр «Жіночі перспективи», ГО «Лісові ініціативи і суспільство», БО «БФ «Рокада»», Благодійна організація «Українська освітня платформа», БФ «Карітас СДЄ», БО БФ «Карітас-Львів УГКЦ», Самбірська РО Товариства Червоного Хреста України, ТОВ «Сімейна поліклініка Самбірського району» (Клініка сімейного здоров'я), Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста в Україні, Монодоктор, Київстар, Premiere Urgence Internationale, Благодійна організація Благодійний фонд «Карітас»-Сокаль, БФ «Карітас Жовква УГКЦ», БО МБФ «Карітас-Борислав», Центр здоров'я і розвитку «Коло сім'ї», Людина в біді, Благодійний фонд Карітас Стрийської єпархії УГКЦ.
«Підписання цього Меморандуму дозволить нам ще ефективніше комунікувати та взаємодіяти з органами соціального захистку населення та органами міграційної служби, що допомагає у забезпеченні нашої юридичної програми», – зазначила представниця Данської Ради у справах біженців в Україні Інна Федорова.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ допомогає місцевим Партнерам у підтримці та сталому розвитку. А через Партнерів допомогає місцевим громадам у вирішені питань та викликів, які ми маємо сьогодні.
Одним із партнерів є також організація HelpAge International в Україні. Цьогоріч у квітні відкрили представництво у Львові. Як розповіла її представниця Вікторія Панченко, наразі організація опікується внутрішньо переміщеними особами, зокрема людьми похилого віку та особами з інвалідністю.
«Ми вже завершили реалізацію певних ініціатив на рівні громад. Підтримали 13 місцевих організацій, які створили прихистки для ВПО, у наданні їм грантів, щоб вони продовжували цю справу, адже попереду важкий зимовий період. Наразі розпочинаємо новий проєкт, який буде спрямований на надання послуг людям 60+, які, можливо, самотні, перемістилися з центру чи сходу України і потребують особливого догляду. Ми будемо надавати психо-соціальну підтримку, інформаційну, розповсюджуватимемо предмети гігієни», – зазначила Вікторія Панченко.
Вже понад 40 тис осіб ВПО отримали різноманітну допомогу від львівської філії Благодійного фонду охорони здоров’я і навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA. Фонд також є партнером консультативно-координаційних центрів. Як зазначив його керівник Борис Фенюк, тепер допомога стане ще доступнішою для ВПО, особливо тих людей, які мешкають у приватному секторі.
«Як фонд ми маємо декілька програм. Так, ми розпочали вже другий етап санітарно-технічного покращення проживання ВПО у прихистках-шелтерах. Також запускаємо Програму з підготовки до зими: заміна вікон, дверей, утеплення будинків та прихистків», – розповів Борис Фенюк.
Усіх, хто має можливість і бажання допомогти вирішувати важливі питання для ВПО, запрошують доєднуватися до роботи консультаційно-координаційних центрів.
Відтак, якщо ви хочете стати волонтером у консультативно-координаційному центрі у своєму районі або ваша організація бажає долучитись до партнерства та стати агентом позитивних змін у громадах Львівщини – пишіть на електронну пошту: medpsysocial.aid@gmail.com.
6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Результати термінового тендеру

Громадська організація "ПТАХА УКРАЇНИ" повідомляє, що за результатами проведеного термінового тендеру та пропозицій, які надійшли на...

Терміновий тендер

Громадська організація "ПТАХА УКРАЇНИ" проводить терміновий тендер для реалізації проєкту  « ФОРУМ: Почуй лікаря. Здоров’я без бар’єрів:...

Comments


bottom of page