top of page

УКРАЇНСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ІНІЦІАТИВА З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я

Українська Спеціальна Ініціатива з Ментального Здоров'я здійснює помітні кроки у наданні підтримки вразливим групам населення. Ось деякі з наших визначних досягнень:


Національна Програма з Ментального Здоров'я та Психосоціальної Підтримки (MHPSS): Під керівництвом Першої Леді України ми успішно запустили комплексну програму з метою надання необхідних послуг та підтримки у сфері ментального здоров'я.

  1. Впровадження Ефективного Плану Дій: Наша команда розробила стратегічний план дій, в якому пріоритетними є ключові заходи в різних сферах, з особливим акцентом на вразливі групи. Цей план забезпечує системний підхід для ефективного вирішення проблем з ментальним здоров'я.

  2. Створення Міжсекторальної Координаційної Ради: Для підвищення ефективності реагування на надзвичайні ситуації та відновлення психічного здоров'я, ми створили спеціальну раду під керівництвом Офісу Президента. Ця рада визначає пріоритетні заходи та відновлення послуг у галузі ментального здоров'я.

  3. Розширення Ментально-Здоров'яних Послуг: В рамках Державної Програми Медичних Гарантій ми впровадили комплексний пакет послуг для покращення підтримки ментального здоров'я в закладах первинної медичної допомоги. Ініціатива спрямована на забезпечення доступності та доступності ментальної охорони здоров'я для всіх громадян.


Для зміцнення системи ментального здоров'я, ми здійснили наступні заходи:

  • Інтенсивна підготовка для 240 тренерів в рамках чотириденної програми "Sein-Help Plus". Крім того, ці тренери отримали чотири місяці неперервної підтримки в 23 з 24 регіонів України.

  • Розширення допомоги для ментального здоров'я: Ми провели навчання та шість місяців підтримки для 700 фахівців первинної медичної допомоги в рамках програми mhGAP. Ця підготовка допомагає медичним працівникам ефективно розв'язувати питання з ментальним здоров'ям у своїх регіонах.

  • Створення Команд Ментального Здоров'я Спільноти: У різних регіонах України, включаючи зони конфлікту та області з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, ми створили 87 Команд Ментального Здоров'я Спільноти. Ці команди надають підтримку людям з психічними порушеннями, попри обмежений доступ до ресурсів та незакінчені військові операції.


Крім цих досягнень, ми також здійснили наступне:

  • Онлайн Курс Освіти: Було запущено онлайн-курс самоосвіти з орієнтацією на mhGAP, спрямований на виявлення та управління психічними розладами, неврологічними станами та зловживанням речовин.

  • Програми Навчання: Члени команди підготували 88 нових тренерів в рамках програми minGAP, що дозволило розширити наш персонал. Крім того, 30 Команд Ментального Здоров'я Спільноти отримали технічну підтримку та нагляд.

  • Фінансова Допомога: П'ять команд, що працюють у зонах, постраждалих від війни, таких як Дніпропетровська та Сумська області, а також області, де проживає велика кількість внутрішньо переміщених осіб, наприклад, Вінницька та Закарпатська області, отримали фінансову допомогу для покриття витрат на свою діяльність.

  • Інтеграція в Навчальні Програми: Програма mhGAP була введена в магістерські та постдипломні програми в чотирьох університетах, що забезпечує наявність навчання з ментального здоров'я в навчальних планах.


Після конфлікту з Росією в Україні були досягнуті значні успіхи у розвитку ментального здоров'я, зокрема, було проведено понад 23 000 консультацій для понад 1 400 осіб з різними психічними розладами. Програми управління стресом та лікування, включаючи для посттравматичного стресового розладу (PTSD), були впроваджені в навчальну програму mhGAP.


Наші зусилля підтримує віддана команда Консультаційних та Координаційних Центрів, активно залучена у цей процес.


Міністерство охорони здоров'я України

Світова Організація охорони здоров'я7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги

Comments


bottom of page