top of page

Олена Зеленська ознайомилася з роботою команди Медико-психологічної допомоги на Головному залізнично

Оновлено: 23 квіт. 2023 р.

Президент України та Перша леді перебувають з офіційним візитом на Львівщині.
Перша леді України Олена Зеленська ознайомилася з роботою команди проєкту «Медико-психологічна допомога» на Головному залізничному вокзалі Львова.
Нагадаємо, що проєкт розпочався з роботи волонтерів, серед яких – психологи та медики, у перші дні війни. Вони зустрічали людей з евакуаційних потягів та надавали загальну першу допомогу – інформаційну, медичну, психологічну. Пізніше проєкт масштабувався, його підтримали Львівська ОВА та міжнародні благодійні організації, що дозволило відкрити у кожному районі області консультативно-координаційні центри допомоги ВПО.
Розповіли про роботу проєкту «Медико-психологічна допомога та консультативно-координаційних центрів кураторка проєкту, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун, член робочої групи МПД, координатор проєкту «Психічне здоров’я для України» Орест Сувало та учасники проєкту. Участь у зустрічі взяли також профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ЛОВА Роман Андрес.
«Львівський вокзал – ворота до порятунку. Із початку повномасштабної агресії саме сюди приїжджають наші люди з усієї країни – щоб залишитися чи їхати в евакуацію далі. Щодня тут приймають по два евакуаційні потяги Укрзалізниці.
Щоб допомогти новоприбулим адаптуватися та визначитися, що робити, просто на вокзалі працює проєкт «Медико-психологічна допомога». Він об’єднав медиків, психологів і волонтерів.
Вони зустрічають, стабілізують, годують, консультують, допомагають із проживанням або подальшим маршрутом, бо координуються з гуманітарними спільнотами, що вирушають із вокзалу до Євросоюзу. Щоб надати допомогу всім, тут працюють цілодобово. Серед волонтерів чимало ВПО, які по собі знають, як важко їхати з дому в невідомість. Найстаршому з тих, хто приходить сюди допомагати безкоштовно, 73 роки.

Була рада познайомитись і поспілкуватись із цими небайдужими людьми. Щодня вони пропускають через себе сотні чужих доль, історій і багато болю. Самі кажуть: якщо після спілкування з ними розгубленість і біль війни меншають, це означає, що вони працюють недаремно», - зазначила Олена Зеленська.
Вона додала, що проєкт МПД – це ще один приклад взаємопідтримки українців. Буденний подвиг допомоги. Те, на чому тримається країна. Країна Людей і для Людей.
«Вірю, скоро цим самим шляхом ці самі люди повертатимуться додому. І Львівський вокзал стане найрадіснішим місцем у світі», - наголосила Перша леді.
При центрах можна отримати психологічну підтримку, юридичну консультацію, адресну фінансову допомогу, скерування до лікаря тощо. ВПО можуть зареєструватися на консультацію, заповнивши анкету за посиланням: https://cutt.ly/mXDsW14
Партнерів та донорів, які хочуть допомагати людям у потребі на Львівщині, запрошують приєднатися до роботи Консультативно-координаційних центрів та заповнити онлайн-форму за посиланням https://griml.com/YWT5h.
Фото: Фейсбук-сторінка Першої леді.
1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги

Comments


bottom of page