top of page

На Львівщині стартував проєкт «Почуй лікаря»: волонтери йдуть з лекціями у школи області

Оновлено: 23 квіт. 2023 р.

28 вересня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з учасниками та експертами цьогорічного проєкту «Почуй лікаря».
«Почуй лікаря» — це проєкт експертів департаменту охорони здоров'я Львівської ОВА, громадської організації «Українська медична студентська асоціація» (УМС) та профкому студентів Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького. У межах проєкту студенти-медики у форматі лекцій розповідають школярам Львівщини про важливість профілактики захворювань, піклування про своє здоров’я та основи здорового способу життя. Реалізовується проєкт спільно з департаментом охорони здоров’я Львівської ОВА та департаментом освіти і науки Львівської ОВА.
Проєкт стартував минулого року, за чотири місяці волонтери прочитали лекції у 80 школах для 2600 учнів. Цьогоріч проєкт зібрав 90 учасників — це студенти-медики, кваліфіковані лікарі, психологи та лікарі-інтерни, які готові будувати здорову націю. 30% з них — минулорічні волонтери цього проєкту.
«Ви розвінчуєте велику кількість міфів і сприяєте збереженню здоров’я великої кількості дітей. Дякую за вашу активну позицію в цьому проєкті. Для когось з вас цей проєкт був власним стартом, для когось – вдалою реалізацією свого потенціалу. Разом ми – величезна сила!
Завдяки вам я вірю, що можна змінювати державу. Наші Збройні Сили змінюють ситуацію на фронті, а українці показали, що можна змінювати світ. Час ті зміни в галузі медицини, які ви впроваджуєте, втілювати в життя і дбати про своє здоров’я!», — зазначив Максим Козицький.

Слід додати, що «Почуй лікаря» став частиною проєкту «Медико-психосоціальна допомога», в межах якого внутрішньо переміщені особи на Львівщині можуть отримати необхідну їм допомогу та підтримку, і який сьогодні активно впроваджують на Львівщині. Напрям психічного здоров’я, здорового харчування, травми та ін. - інформація про це є затребуваною у час війни.

«Проєкт стартував під час пандемії коронавірусу і продовжується під час повномасштабної війни. Це свідчить про те, що проєкт об’єднує людей, яким не байдужі позитивні зміни у сфері охорони здоров’я – це лікарі з досвідом та лікарі-початківці.
Тема піклування про здоров’я є дуже актуальною саме для дітей, щоб вони змалку вчилися дбати про себе. Волонтери проєкту – є промоутерами здоров’я! Від їхнього переконання у важливості проєкту значною мірою залежить його успіх. Проте необхідною є підтримка з боку влади, за яку ми вдячні начальнику Львівської ОВА, який з перших днів проєкту сприяє його розвитку», — зазначила координаторка проєкту, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.

Реалізація проєкту «Почуй лікаря» включає три етапи:
- відбір волонтерів;
- їхнє навчання, яке проводять експерти проєкту;
- волонтери проводять лекції у школах.
Нагадаємо, цьогоріч волонтери читатимуть лекції з тем, які за підсумками реалізації проєкту минулого року, виявилися найбільш цікавими та затребуваними серед учнів:
- Серцево-судинні захворювання
- Домедична допомога, травми
- Гінекологія
- Психічне здоровʼя
- Вакцинація
- Харчування

У зустрічі з волонтерами також взяли участь, зокрема, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис, директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко та експерти проєкту «Почуй лікаря».
0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги

Comments


bottom of page