top of page

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я реалізують низку проєктів

Про це повідомили під час розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
10 травня, відбулось розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. Захід провели під головуванням Прем’єр-міністра України та за участю Першої Леді України. Львівщина долучилась онлайн.
Як зазначили під час заходу, від початку повномасштабного вторгнення перед українцями постало безліч нових викликів та випробувань, один з яких – наслідки війни для психічного здоров’я. Відтак, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?», яку ініціювала Перша Леді України Олена Зеленська, покликана побудувати ефективну систему якісних і доступних послуг із психічного здоров’я, щоб ними міг скористатися кожен, хто їх потребує.
Її реалізовують через створення відповідних сервісів та послуг у громадах.
Як наголосила Перша Леді, зараз українці змушені долати стереотип, що емоції – це другорядна річ. Система психосоціальної допомоги має бути гнучкою і бачити не категорію, а людину. Чимало європейських країн будували систему ментальної допомоги більше десятка років, проте воєнні дії не дають українцям стільки часу.
В межах розширеного засідання міністерства презентували пріоритетні проєкти, серед яких створення центрів підтримки цивільного населення, створення системи психологічного відновлення особового складу ЗСУ, перехід від військової служби до цивільного життя в частині психологічної допомоги, створення центрів життєстійкості, молодіжні центри та активні парки, як частина екосистеми психічного здоров’я тощо.
Зазначимо, що Львівщина напрацювала ефективну систему надання психологічної допомоги переміщеним особам.
Так, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького з початку повномасштабного вторгнення на Львівському залізничному вокзалі психосоціальну допомогу надає волонтерська спільнота «Медико-психологічна допомога», де до сьогодні вибудувана система координації і перескерувань, інформування про прихистки і різні види допомоги цілодобово. За весь період координації охопили приблизно 500 тисяч приїжджих на Львівщину.
В кожному районі області з ініціативи Львівської ОВА працюють Консультативно-координаційні центри, які забезпечують координацію всіх служб для допомоги різним категоріям населення, як і місцевого, так і тих хто приїхав. На сьогодні таких центрів вже є 10.
Ключові напрями роботи ККЦ: психологічна, юридична, гуманітарна допомога, інформація про проживання. За весь період повномасштабного вторгнення у ККЦ Львівщини надали допомогу понад 42 тисячам людей.
Дізнатися, де є найближчий такий центр та записатися на консультацію можна за номером 112.

Джерело: Львівська ОДА.
3 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Результати термінового тендеру

Громадська організація "ПТАХА УКРАЇНИ" повідомляє, що за результатами проведеного термінового тендеру та пропозицій, які надійшли на...

Терміновий тендер

Громадська організація "ПТАХА УКРАЇНИ" проводить терміновий тендер для реалізації проєкту  « ФОРУМ: Почуй лікаря. Здоров’я без бар’єрів:...

Comments


bottom of page