top of page

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я реалізують низку проєктів

Про це повідомили під час розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
10 травня, відбулось розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. Захід провели під головуванням Прем’єр-міністра України та за участю Першої Леді України. Львівщина долучилась онлайн.
Як зазначили під час заходу, від початку повномасштабного вторгнення перед українцями постало безліч нових викликів та випробувань, один з яких – наслідки війни для психічного здоров’я. Відтак, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «ТИ ЯК?», яку ініціювала Перша Леді України Олена Зеленська, покликана побудувати ефективну систему якісних і доступних послуг із психічного здоров’я, щоб ними міг скористатися кожен, хто їх потребує.
Її реалізовують через створення відповідних сервісів та послуг у громадах.
Як наголосила Перша Леді, зараз українці змушені долати стереотип, що емоції – це другорядна річ. Система психосоціальної допомоги має бути гнучкою і бачити не категорію, а людину. Чимало європейських країн будували систему ментальної допомоги більше десятка років, проте воєнні дії не дають українцям стільки часу.
В межах розширеного засідання міністерства презентували пріоритетні проєкти, серед яких створення центрів підтримки цивільного населення, створення системи психологічного відновлення особового складу ЗСУ, перехід від військової служби до цивільного життя в частині психологічної допомоги, створення центрів життєстійкості, молодіжні центри та активні парки, як частина екосистеми психічного здоров’я тощо.
Зазначимо, що Львівщина напрацювала ефективну систему надання психологічної допомоги переміщеним особам.
Так, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького з початку повномасштабного вторгнення на Львівському залізничному вокзалі психосоціальну допомогу надає волонтерська спільнота «Медико-психологічна допомога», де до сьогодні вибудувана система координації і перескерувань, інформування про прихистки і різні види допомоги цілодобово. За весь період координації охопили приблизно 500 тисяч приїжджих на Львівщину.
В кожному районі області з ініціативи Львівської ОВА працюють Консультативно-координаційні центри, які забезпечують координацію всіх служб для допомоги різним категоріям населення, як і місцевого, так і тих хто приїхав. На сьогодні таких центрів вже є 10.
Ключові напрями роботи ККЦ: психологічна, юридична, гуманітарна допомога, інформація про проживання. За весь період повномасштабного вторгнення у ККЦ Львівщини надали допомогу понад 42 тисячам людей.
Дізнатися, де є найближчий такий центр та записатися на консультацію можна за номером 112.

Джерело: Львівська ОДА.
3 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Форум "Психосоціальні послуги"

Форум «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції, система координації» відбувся в обласному центрі 9 лютого. Захід був спрямований на об'єднання партнерів у сфері психосоціальної допомоги

Comments


bottom of page